O nás

Vítáme Vás v naší rodině  tvůrců vertikálních zahrad. Jsme nadšená profesionální pracovní skupina, zabývající se permakulturou.

Naše specializace je oblékání staveb zevnitř i zvenčí do vegetačního pláště – tvorba vertikálních zahrad.

Historie firmy začíná rokem 1992 kdy jsem byla – Ing Zuzana Klusová registrována jako soukromý podnikatel. Pětadvacet let zahradnické praxe zahrnovalo Floristiku – provozování sedmi květinářství a uspořádání výstavy KVĚTINY PANÍ ZUZANY v roce 1993

Projekci, realizaci a údržbu zeleně a to jak veřejné tak soukromé. Vnášeli jsme do praxe aktuální novinky, sami jsme experimentovali, vybudovali sídlo firmy a silný stabilní kolektiv spolehlivých pracovníků. V roce 2006 jsme zastřešili naše aktivity nově založenou firmou SVOBODNÉ ZAHRADY KLUS spol. s r.o.

Stinnou stránkou takového pozitivního vývoje z mého osobního hlediska byl fakt, že jsem čím dál víc pracovala s papíry a počítačem, čím dál míň s lidmi a rostlinami. Řešením a cestou ke svobodě pro mě bylo tvoření vertikálních zahrad, do kterých jsem se na první pohled zamilovala.

Tvorba vertikálních zahrad je specifická mezioborovou spoluprací. Na perfektním výsledku se podílejí odborníci z oboru statiky, konstrukcí, svařování a tvarování plastů a kovů, vodoinstalací a závlah, elektřiny, informatiky osvětlení a – samozřejmě zahradnictví. Značka ČAROKVĚTY tedy obnáší spolupráci vícero firem, vícero odborníků specialistů zabývajících se kontinuálně delší dobu specifiky vertikálních zahrad.

Od roku 2007 sbíráme informace a zkušenosti ohledně jejich zakládání a údržby. Vyvinuli jsme vlastní technologii, kterou průběžně zdokonalujeme. Experimentujeme s různými materiály, zavádíme nové technologie. Vyhodnocení výsledků vede k bohatým zkušenostem které Vám pomohou uskutečnit Vaše překrásné vize efektivně.

Kontakty.