Naše technologie

V principu je vertikální zahrada sofistikovaným květináčem pro pěstování rostlin na kolmé ploše. Technologie pro udržení růstu ve vertikálním útvaru bývá různá. My používáme systém vegetačního pláště. Podkladem je hydroizolace a pevná podložka z vhodného materiálu. Na ni je nerezovým spojovacím materiálem kotveno souvrství geotextílií – technické a pohledové, které tvoří propojené kapsy. Ty jsou záhy osázeny rostlinami. Napojením na elektřinu, případně vodu a kanalizaci je možné -  díky moderní technice -  udržovat optimální růstové prostředí v zautomatizovaném režimu.

PŘEDNOSTI NAŠEHO SYSTÉMU :

Důraz na dlouhou životnost materiálů

Při vývoji naší originální technologie jsme kladli důraz na jednoduchost, spolehlivost a šetrnost k životnímu prostředí. Používáme kvalitní a inertní materiály s příslušnými certifikáty. Jejich trvanlivost 20 a víc let dává možnost poskytnout dlouhodobé záruky na konstrukční prvky, jak je v současném stavebnictví obvyklé.Systém splňuje podmínky platné legislativy České republiky a Evropské unie. Nevytváří komplikace pro příznivé statické posouzení.

Technologie na míru klientům

 Novinky na trhu materiálů a technologií, ale také nestandardní požadavky klientů jsou impulzem k dalšímu inovování produktu. Hlavní doménou je efektivní řešení na míru a flexibilita instalačních možností. Naše technologie není omezena parametry jako výška, šířka, tvar, zaoblení či lomení půdorysu a vsazení otvorů – například oken.

Automatický závlahový systém nabízíme v široké škále variant. Máme vyzkoušená jednoduchá řešení, ale také sofistikovanou technologii přizpůsobenou nadstandartním požadavkům ( zdálený přístup kontroly a řízení závlahy atd).

Rostliny jsou pro nás partnery, nikoli věcmi

Naší pěstební filozofií je vytvořit podmínky rostlinám tak, aby respektovaly jejich přirozenost.  Můžou volně zapouštět kořeny do dálky a družit se s jinými rostlinami a tím vytvářet pro ně přirozené vegetační společenství. Dominance jednotlivých druhů se bude v čase měnit a svého pozorovatele tak vždy překvapovat.

Rostliny je možné při této technologii sadit v různých velikostech, od malých sazeniček až po vzrostlejší rostliny. Možná je i výsadba cibulí hlíz a výsev semen. Díky tomu lze použít širší sortiment rostlin a dosahovat různé typy efektů. 

Dle umístnění vertikální zahrady se volí sortiment rostlin odpovídajících nároků.

Respektujeme vizi architekta

Spolupráce s architektem interiéru vede vždy k originálnímu řešení vertikální zahrady, protože dovoluje respektovat architektonické požadavky a přizpůsobit se vizuální koncepci interiéru jako celku.

A naopak, naše sériová řada jednostranných skládacích paravánů-vertikálních zahrad (JSP-VZ L0H1 – JSP-VZ L3H2) otvírá možnosti časté změny a obohacení interiéru pomocí vertikálních zahrad, které lze bez poškození rostlin stěhovat z místa na místo.

Mobilní řešení

 Ještě jednodušší je stěhování oboustranných paravanů na kolečkách ( řada  OPP-VZ L1H1 – OPP L3H2) , nezávislých na přívodu elektřiny a vody.

 

Kam dále...