Předpoklady realizace

Nezbytným předpokladem je kolmá plocha určená k realizaci vertikální zahrady. Další pomocné předpoklady se dají technologicky překlenout.

Kolmou plochou může být zeď o nosnosti 90 kg/m2 ( instalace do SDK není optimálním řešením ) nebo nosná konstrukce, popřípadě staticky vyhovující pevné body, na které lze vertikální zahradu instalovat. Příkladem je podlaha, na které může být položená samonosná konstrukce. Dalším příkladem je strop, do kterého může být vertikální zahrada ukotvena.

Druhým předpokladem je zdroj energie pro závlahu, případně osvětlení. Nejčastěji se jedná o zásuvku 230V v standardním provedení, pro osvětlení přivedení kabeláže na pozice stanovené výpočtem.  V konkrétních případech to může být však jinak. Využitelné jsou i jiné zdroje energie pro závlahový systém, jako například gravitační, sluneční, mechanická.

Třetím předpokladem je zdroj vody, případně napojení na kanalizaci. Pokud máme zdroj vody přivedený k vertikální zahradě, můžeme instalovat automatické dopouštění do zásobníku. Pokud ne, je potřeba zásobník pravidelně a včas ručně doplňovat.

 Dle průzkumů je nejvíc limitující pro realizaci vertikálních zahrad nedostatek informací. Chybí li Vám tedy, s důvěrou se na nás obraťte !Kam dále...